Busstur 1. november kl 11-16 til tre hellige rom i Oslo:

 

Det Mosaiske Trossamfunn på St. Hanshaugen: I synagogen opplever vi først gudstjenestefeiringen på sabbaten. Deretter blir vi introdusert for ulikhetene mellom den øst-europeisk-jødiske sangtradisjonen og den vest-europeisk-jødiske sangtradisjonen.

 

Det Islamske Fellesskap Bosnia-Herzegovina arrangerer besøk i en av Oslos moskeer: I moskeen får vi oppleve Zikr og religiøse sanger. Zikr er en resiterende religiøs handling hvor guds navn æres. De resiterende tekstene hentes fra Koranen og fra Hadith.

 

Den gresk-ortodokse menigheten i Thor Olsens gate: Den gresk-ortodokse kirken vil presentere ulike gresk-bysantiske resitasjoner av bibelske tekster ledet av Panagiotis Pavkis og to medlemmer av menigheten.

 

Mer informasjon og påmelding:

http://www.osloworld.no/nyheter-2014/busstur-lyden-av-det-hellige/

Del artikkel